Program Detayları:

Program Detayları:

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA) ve Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği, 4- 28 Haziran tarihleri arasında "Herkes İçin Hukuk" başlıklı bir online eğitim programı düzenliyor. Sivil toplum çalışanları, avukatlar ve insan hakları ile ilgilenen kişilerin başvurularına açık olacak olan ve 8 dersten oluşan program, başvurular arasından seçilen 25 katılımcı ile gerçekleştirilecek.

İlk 2 saatinin konu anlatımı, son bir saatinin ise tartışma ve soru-cevap şeklinde yürütülmesi planlanan derslerin her biri 3 saat sürecek olup dersler, Jitsi platformu üzerinden canlı olarak yapılacaktır. İlk hafta 4 ve 5 Haziran tarihlerinde olacak dersler saat 10:00’da başlayacak, diğer haftalardaki derslerin günleri ve saatleri eğitmenlerin ve katılımcıların programlarına göre belirlenecektir.

Programa katılımda devam zorunluluğu olup, eğitmenler tarafından başarılı bulunan katılımcılara program sonunda katılım belgesi verilecektir. Programa katılım ücretsizdir.

Başvurular CV ve 300 kelimeyi aşmayacak bir motivasyon mektubu ile 25 Mayıs 2020 tarihine kadar online olarak form üzerinden alınacaktır.